Znova je máj...apríl!

Autor: Boris Svoboda | 5.4.2009 o 18:37 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  840x

* Ach, to je krása! Slnko svieti, vtáčiky štebocú, je tu jar, prišiel máj... + Len malá technická poznámka, ešte je apríl. * Ale prosím vás, nebuďte taký úzkoprsý! Skutočný máj, ten je v človeku. Je to skutočné ľudské prežívanie! Máj nemusí byť len vtedy, keď vám to diktuje kalendár! Buďte trochu romantik...

Predstavte si to...Junák zo Slovenska, priamo spod Tatier, z Komárna, dajme tomu, stretne na bežnej zaoceánskej plavbe nádhernú latinoameričanku.

+ Ale nebudeme predsa povrchní! Prečo by jej jedinou prednosťou mala byť krása?

* No veď iste. Keď poviem „nádherná", nemám na mysli len vonkajšiu krásu. Čo si to o mne myslíte? Ja mám na mysli aj...

+ No, čo máte na mysli?

* Teda...no tak napríklad....hmmm...biele zuby.

+Biele zuby? Fíha, to je skutočne veľmi hlboká charakterová črta!

* Tak teraz ste síce sarkastický, ale niečo vám ušlo! Ak má biele zuby, tak to znamená, že sa o ne pravidelne stará, že chodí k zubárovi, že je teda veľmi zodpovedná. A tiež si môžeme vydedukovať, že používa dokonca - a teraz sa držte, zubnú niť!

+Nehovorte! To naozaj? Tak to ma zaujíma! Pokračujte prosím. Už sa mi vynára pred očami krásna latinoameričanka, ktorá si zubnou niťou z tesákov vyberá kusy rozkladajúceho sa mäsa... Ach, to je ale romantika...

* Viete čo? Mne nepokazíte túto moju krásnu romantickú predstavu, takže budem nerušene pokračovať... Takže! Írečitý Slováčisko spod Tatier, priamo z Komárna...alebo z Malaciek, aby sme nevyťahovali maďarskú kartu. Tento Slováčisko stretne na bežnej, každodennej zaoceánskej plavbe...latinoameričanku. Nádhernú, bielozubú, ZODPOVEDNÚ, bystrú...

+ Aha, bystrú, tak tým sa všetko mení. Ona bude prešpekulovaná! Iste si chce naraziť obyvateľa nejakej prosperujúcej krajiny so sociálnym politickým smerovaním! To nie je len tak, tieto bystré ženy!

* Ale prestaňte! Náhodou mi príde omnoho bystrejšia a milšia, než ste vy!

+ A to už prečo?

* Napríklad preto, že mi ešte neskočila do reči, tak ako vy!...Bystrá. To je vlastne prvé, čo si na nej ten náš Slováčisko všimol. Všetky tie dokoráty...

+ Doktorka, fíha..

* Nie doktorka, ale doktorantka!

+ Jaj...jedno lepšie ako druhé... ale nemôžete prejsť už k niečomu konkrétnemu? Čo jej ten Slovák povie?

* No, tu nastáva problém, ktorý ale napokon môže skutočne hlboká láska prekonať...a to je problém jazykový. Šuhaj by mal prejaviť záujem o jej rodnú reč, ale mal by si dať pozor. Ľahko by totiž táto jeho snaha mohla byť veľmi VEĽMI zle pochopená.

+ Ako to?

* Napríklad by mohol v návale vášne povedať niečo ako: „Rád by som študoval tvoj jazyk...". A ak sa to dievčine čo i len trochu zle preloží, ona takéhoto chlípnika trpieť nebude. Veď je bystrá a vzdelaná.

+ A má niekoľko doktorátov!

* Áno! A hneď by bol koniec veľkej lásky... celú plavbu by dievčina strávila plačúc vo svojej kajute.

+ Ha hááá! A náš slovenský chlapec by celú plavbu prepil... a to by mu pripomenulo domov.

* Povedzme, že náš mladý muž nespraví túto konkrétnu chybu. Stále je veľké nebezpečenstvo, že z tých najúprimnejších citov vzniknú tie najtupšie vyznania...Napríklad...

+ NAPRÍKLAD - takéto úprimné vyznanie lásky: Keď si tá milá latinoameričanka bude myslieť, že ju chlapec chce nechať kvôli inej deve...latinskejšej, dokonca americkejšej!.... krajšej, bystrejšej, bielejšo-zubejšej, ktorá má o 2 doktoráty viac... tak v snahe vyjadriť jej svoju oddanosť môže povedať:
„Netúžim po krásnej žene, ani po inteligentnej! Ja chcem len a jedine teba!"

* Vidíte a keďže slečna je naozaj bystrá, pochopí prihlúplosť tejto vety... ale keďže je aj dobrosrdečná, tak nášmu (s)prostoduchému krajanovi veľkoryso odpustí...

+ Ha! A to kde žijete?

* Ale no tak! Veď to bolo len akože... a viete... krásne a múdre ženy nie sú odkázané na blbých mužov... Aj keď to tak niekedy vyzerá.

+ Nič si z toho nerobte... vy aj ako slobodný pôsobíte dostatočne hlúpo. Ako keby ste za manželku mali priam profesorku!

* Vážne si to myslíte?

+ Ale samozrejme, veď sme priatelia.

* Ó tak, to vám teda ďakujem, ja som vedel, že vy mi budete rozumieť... Ale ako môžete vy poznať takýto realistický príklad mužskej hlúposti?

+ Nuž...a čo si vy myslíte? Že ja som ešte nezažil takú obyčajnú, bežnú zaoceánsku plavbu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.


Už ste čítali?