Znova je máj...apríl!

Autor: Boris Svoboda | 5.4.2009 o 18:37 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  862x

* Ach, to je krása! Slnko svieti, vtáčiky štebocú, je tu jar, prišiel máj... + Len malá technická poznámka, ešte je apríl. * Ale prosím vás, nebuďte taký úzkoprsý! Skutočný máj, ten je v človeku. Je to skutočné ľudské prežívanie! Máj nemusí byť len vtedy, keď vám to diktuje kalendár! Buďte trochu romantik...

Predstavte si to...Junák zo Slovenska, priamo spod Tatier, z Komárna, dajme tomu, stretne na bežnej zaoceánskej plavbe nádhernú latinoameričanku.

+ Ale nebudeme predsa povrchní! Prečo by jej jedinou prednosťou mala byť krása?

* No veď iste. Keď poviem „nádherná", nemám na mysli len vonkajšiu krásu. Čo si to o mne myslíte? Ja mám na mysli aj...

+ No, čo máte na mysli?

* Teda...no tak napríklad....hmmm...biele zuby.

+Biele zuby? Fíha, to je skutočne veľmi hlboká charakterová črta!

* Tak teraz ste síce sarkastický, ale niečo vám ušlo! Ak má biele zuby, tak to znamená, že sa o ne pravidelne stará, že chodí k zubárovi, že je teda veľmi zodpovedná. A tiež si môžeme vydedukovať, že používa dokonca - a teraz sa držte, zubnú niť!

+Nehovorte! To naozaj? Tak to ma zaujíma! Pokračujte prosím. Už sa mi vynára pred očami krásna latinoameričanka, ktorá si zubnou niťou z tesákov vyberá kusy rozkladajúceho sa mäsa... Ach, to je ale romantika...

* Viete čo? Mne nepokazíte túto moju krásnu romantickú predstavu, takže budem nerušene pokračovať... Takže! Írečitý Slováčisko spod Tatier, priamo z Komárna...alebo z Malaciek, aby sme nevyťahovali maďarskú kartu. Tento Slováčisko stretne na bežnej, každodennej zaoceánskej plavbe...latinoameričanku. Nádhernú, bielozubú, ZODPOVEDNÚ, bystrú...

+ Aha, bystrú, tak tým sa všetko mení. Ona bude prešpekulovaná! Iste si chce naraziť obyvateľa nejakej prosperujúcej krajiny so sociálnym politickým smerovaním! To nie je len tak, tieto bystré ženy!

* Ale prestaňte! Náhodou mi príde omnoho bystrejšia a milšia, než ste vy!

+ A to už prečo?

* Napríklad preto, že mi ešte neskočila do reči, tak ako vy!...Bystrá. To je vlastne prvé, čo si na nej ten náš Slováčisko všimol. Všetky tie dokoráty...

+ Doktorka, fíha..

* Nie doktorka, ale doktorantka!

+ Jaj...jedno lepšie ako druhé... ale nemôžete prejsť už k niečomu konkrétnemu? Čo jej ten Slovák povie?

* No, tu nastáva problém, ktorý ale napokon môže skutočne hlboká láska prekonať...a to je problém jazykový. Šuhaj by mal prejaviť záujem o jej rodnú reč, ale mal by si dať pozor. Ľahko by totiž táto jeho snaha mohla byť veľmi VEĽMI zle pochopená.

+ Ako to?

* Napríklad by mohol v návale vášne povedať niečo ako: „Rád by som študoval tvoj jazyk...". A ak sa to dievčine čo i len trochu zle preloží, ona takéhoto chlípnika trpieť nebude. Veď je bystrá a vzdelaná.

+ A má niekoľko doktorátov!

* Áno! A hneď by bol koniec veľkej lásky... celú plavbu by dievčina strávila plačúc vo svojej kajute.

+ Ha hááá! A náš slovenský chlapec by celú plavbu prepil... a to by mu pripomenulo domov.

* Povedzme, že náš mladý muž nespraví túto konkrétnu chybu. Stále je veľké nebezpečenstvo, že z tých najúprimnejších citov vzniknú tie najtupšie vyznania...Napríklad...

+ NAPRÍKLAD - takéto úprimné vyznanie lásky: Keď si tá milá latinoameričanka bude myslieť, že ju chlapec chce nechať kvôli inej deve...latinskejšej, dokonca americkejšej!.... krajšej, bystrejšej, bielejšo-zubejšej, ktorá má o 2 doktoráty viac... tak v snahe vyjadriť jej svoju oddanosť môže povedať:
„Netúžim po krásnej žene, ani po inteligentnej! Ja chcem len a jedine teba!"

* Vidíte a keďže slečna je naozaj bystrá, pochopí prihlúplosť tejto vety... ale keďže je aj dobrosrdečná, tak nášmu (s)prostoduchému krajanovi veľkoryso odpustí...

+ Ha! A to kde žijete?

* Ale no tak! Veď to bolo len akože... a viete... krásne a múdre ženy nie sú odkázané na blbých mužov... Aj keď to tak niekedy vyzerá.

+ Nič si z toho nerobte... vy aj ako slobodný pôsobíte dostatočne hlúpo. Ako keby ste za manželku mali priam profesorku!

* Vážne si to myslíte?

+ Ale samozrejme, veď sme priatelia.

* Ó tak, to vám teda ďakujem, ja som vedel, že vy mi budete rozumieť... Ale ako môžete vy poznať takýto realistický príklad mužskej hlúposti?

+ Nuž...a čo si vy myslíte? Že ja som ešte nezažil takú obyčajnú, bežnú zaoceánsku plavbu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?