Občan Ryba nemôže byť Slovákom

Autor: Boris Svoboda | 16.4.2009 o 19:18 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  1111x

Povedali by ste, že ryby plávajúce si v slovenských vodách sú slovenské ryby? Možno áno. Ale ja vám ponúkam niekoľko dôvodov, prečo by to tak byť nemuselo. Ryba Slovák?

Kde trávi ryba podstatnú časť svojho života? „V mrazničke," poviete si. Je ale otázne, či sa pobyt v mrazničke dá nazvať životom. Tak kde? Vo vode. Ryba je neprestajne naložená vo vode. Tu máme hneď rozpor. Slovák...naložený vo vode? 100%-nej vode? Priznávam, teraz som asi čistotu slovenských vodných tokov precenil, ale to nevadí. Hovoriť o Slovákovi, ktorý by bol sústavne naložený vo vode, je ako hovoriť o Angličanovi, ktorého anglický humor vám spôsobuje bolesť bránice. Spriaznenosť s vodou - to je teda prvý dôvod, prečo občan, resp. subjekt Ryba má problém nazývať sa Slovákom (či už ide o otázku národnosti, alebo občianstva).


Zvykne hovoriť „...zdravý ako ryba" alebo "...ako ryba vo vode". Všetci vieme, že ryba vo vode sa cíti dobre. Mne osobne sa nepozdáva predstava Slováka, ktorý sa neustále cíti dobre. Slovák niekedy navštevuje lekára častejšie než svoje pracovisko! Samozrejme, dbá o svoje zdravie a nechce kvôli chorobe vymeškať ani jeden deň v robote, prípadne v škole! Evidentne je príkladom veľmi zodpovedného tvora (pozor, nie tchora, podobnosť týchto slov je čisto náhodná). Ale taká ryba, tá si len pláva v naivnej spokojnosti, až kým ju niekto neuloví.


Napokon, aby Slovák mlčal ako ryba? Aby čo i len chvíľu, samozrejme spravodlivo rozhorčený, nepoukazoval na to, aké je všetko drahé, ako tie autobusy meškajú, ako im bohatí všetko berú, ako im ryby neberú... A taká ryba, tá je ticho...Poviem vám: Tu je ryba, prepáčte, pes zakopaný. Ryby sa nevymanili z Rakúsko-Uhorskej nadvlády, ani sa im nepodaril taký „husársky" kúsok, ako rozdelenie Česko-Slovenska. Ryby dodnes nemajú ľudské práva! Ja viem, tento argument zotriete protiargumentom, že ryby predsa nie sú ľudia. Teda aké ľudské práva? Lenže ktovie...


Kde by dnes mohli byť ryby, keby len nemlčali a nečľapkali sa vo vode? Mohli byť nezávislé, možno mohli mať vlastný štát a v ňom takú vládu, akú máme my, zvolenú zodpovednými občanmi (rybčanmi). Veru, ryby by sa od nás mali veľa učiť, ale neučia sa. Preto môžeme s čistým svedomím povedať, že za takýchto podmienok ryba nemôže byť Slovákom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?