Veďmed II: Príručka pre moderného medveďa

Autor: Boris Svoboda | 17.12.2009 o 23:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  493x

Kapitola ČLOVEK - vypĺznutá opica. Ako s ňou vychádzať, ako ju držať v patričných medziach. Človek ako domáce zvieratko. Taxonómia človeka.

Človek všeobecne

Človek, to je veľmi zvláštne zviera. Nemá kožuch. Preto je mu zima a oblieka sa do všelijakých iných odevov. Kožuchy, do ktorých sa oblieka pochádzajú z nesmierne čudných zvierat s cedulkami a nápismi. Niektorí sa obliekajú do kožušín zo zvierat o dve čísla menších. Človek sa správa nepochopiteľne a iracionálne.

Človečia samička
Človečie samičky sú značne opatrné a bojazlivé. Keď zbadajú medveďa, ľahko sa dajú do piskotu, ktorý je viac než nepríjemný. Človečie samičky treba obchádzať veľkým oblúkom. Nekonfrontujte sa s nimi...

Človečí samčekovia
Ak je človečí samček osamote v lese a zľakne sa medveďa, piští rovnako nepríjemne ako človečia samička (možno si aj označkuje miesto, na ktorom práve stojí. Tento zvyk prebral od svojho nadradeného druhu - psa, ktorému človek oddane slúži). Ak sú však samčekovia dvaja, zo zásady nevrieskajú (možno si ale padnú do náručia a trasú sa). Najčastejšie si odpľúvajú, hrubo rozprávajú a smejú sa na genitálne... pardon, geniálne vypointovaných vtipoch.
Nebezpeční sú samčekovia (vo výnimočných prípadoch samičky), ktorí si nosia palice naplnené veľmi rýchlymi a nebezpečnými včelami. Samčekovia strieľajú včelami zo zábavy (asi nemajú nič iné na práci). Vraždia našich lesných kolegov a ich kožušiny, či parohy si vešajú vo svojich norách na stenu. Zrejme sa cítia menejcenní, keďže sami, ako sme spomenuli, kožušinu (ani parohy) nemajú.

Človek turistický
Človek turistický patrí medzi úžitkové typy človeka. Zanecháva po sebe veľa zaujímavých lesklých vecičiek. Občas sa medzi nimi nájde aj niečo pod zub.

Človek ekologický
Nepriateľ! Nemá rád medvede! Nenecháva nič zaujímavé! Vyháňa úžitkového človeka turistického!

Človek politický
Približne raz za 4 roky zavíta do lesa čudesná odroda človeka. S výrazom profesionála hodnotí všetky problémy lesov, ale len čo odíde, je isté, že sa tak skoro nevráti. Vhodný na menšiu naháňačku.

Človek lietajúci
Človeka lietajúceho stretneš až keď mu jeho krídla doslúžia. S obľubou sa svojím padákom zachytáva do konárov stromov. Vhodný na rozhojdanie...

Človek lesný
Vyvinutejší príbuzný človeka turistického. Jedince tohoto druhu majú svoje nadzemné brlohy v lese, alebo jeho blízkosti. Pri brlohoch majú bufety. Ponuku jedla dopĺňajú zväčša večer - v plastových vreciach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?