Budúca generácia - utiahne to za nás!

Autor: Boris Svoboda | 22.4.2010 o 21:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  376x

Prepis pracovného stretnutia Kontrolóra a Pracovníka Ministerstva. (Pri tomto prepise nebol poškodený žiadny lepiaci papierik...)

K: Ako vidím, tak naša kontrola zatiaľ nezistila zlé hospodárenie na vašom ministerstve...

PM: Áno, tak to ma veľmi teší, že nezistila. Však sme aj poctivo skartovali minulý týždeň.

K: Celý minulý týždeň ste skartovali?

PM: Áno, celý týždeň. Z každého kalendára sme vytrhli príslušnú stranu a skartovali sme ju.

K: Veru, nezistili sme zlé hospodárenie. Je až podozrivo dobré. Napríklad tu, aha „Ústav pre výskum trans-temporálnych javov." Čo to, prosím vás, má znamenať?

PM: No, dobre že sa pýtate. Som rád. Tento názov nám za zanedbateľných 70 miliónov vymyslela jedna francúzska sloganová spoločnosť.

K: No dobre, dobre, veď vravím, že hospodárite zodpovedne. Ale povedzte mi, čo to má znamenať?

PM: Aha. Samozrejme. Tak tento ústav má jediný cieľ - vynájsť a prakticky uskutočniť cestovanie do minulosti.

K: Vážne? No počkajte! Ako to chcete dosiahnuť, ak v rozpočte navrhujete presne... počkajte... aj s DPH, aj úplatok hygienikovi... hm... odmocnina krát pí. Dokelu... osem osem osem osem osem osem osem osem osem periodických... Dokopy: NULA EUR???

PM: Tam ešte nie sú tie srandovné lepiace papieriky započítané.

K: Aha, tak dobre, že hovoríte. Nie že zabudnete na tie lepiace papieriky! Na nich stroskotal Materinskorečový ústav. Ale aj tak. Nula EUR, plus mínus 100 000 za lepiace papieriky. Stále je to nejako málo, nie?

PM: Áno. Máte pravdu. Ale ja vám to vysvetlím. My do tohto temporálneho ústavu vkladáme veľké nádeje. Tie najväčšie.

K: Počkajte. Nerobte zo mňa vola. Veď ak do neho vkladáte toľké nádeje, tak by ste snáď mali naň vyčleniť viac peňazí. Nie?

PM: No pozrite sa. Hlavnou úlohou tohto ústavu bude vyvinúť cestovanie do minulosti. My máme veľkú dôveru v našich pracovníkov. Veríme, že skôr či neskôr zostroja stroj času...

K: Ale kde? Veď nemajú ani budovu! Len pozemok, parcelu. Veď tam nevymyslia ani kávu počas prestávky...

PM: Ale iste. Len ma nechajte dohovoriť. Veríme, že naši pracovníci, skôr či neskôr, zostroja stroj času, schopný cestovania do minulosti. Takže, keď ho zostroja, tak nám ho jednoducho pošlú, spolu s budovou, i so zoznamom ľudí, ktorých máme zamestnať, aby zostrojili stroj času. Nebudeme predsa zamestnávať nejakých povaľačov.

K: Ale ako ich zaplatíte?(Keby bol Kontrolór vzdelanejší v klasickej vedecko-fantastickej literatúre, určite by povedal, že ide o časový paradox. - pozn. redakcie.)

PM: No jednoducho. Z budúcnosti nám pošlú i peniaze.

K: Prepáčte, technická otázka. Odkiaľ budú mať peniaze v budúcnosti?

PM: Ale to je taká elementárna záležitosť! Vidno, že nemáte komplexné tem-po-litické myslenie. Už bude existovať cestovanie do minulosti! Peniaze nám pošle budúca generácia! Tá to utiahne za nás! Juchuchúúú!

K: Aha, to znie síce sociálne, ale... ale odkiaľ bude mať peniaze budúca generácia?

PM: Od NASLEDUJÚCEJ GENERÁCIE! Tá jej tiež pošle peniaze z budúcnosti. Nie je to jasné?

K: Ó, tak to je veľmi premyslené! To sa mi páči! Čiže... onedlho to už bude tak, že súčasná generácia bude žiť z toho, čo jej pošlú deti z budúcnosti?

PM: Presne tak, ja som vedel, že to pochopíte!

K: A ako ste vyriešili tú... úplne poslednú generáciu? Veď viete... koniec sveta, pálenie zástavy, rozpúšťanie štátnych inštitúcii, armády... rozdávanie národného pokladu...? Koniec sveta! Odkiaľ zoženie peniaze posledná generácia???

PM: Myslíte TÚ úplne poslednú? T-H-E poslednú generáciu? No čo s nimi. Nech nejdú do dôchodku. Nech makajú, aby sa o nás vedeli kvalitne postarať!

K: A čo keď aj tak nebude dosť peňazí, aby zaplatili život všetkým predošlým generáciam?

PM: To je ich problém! Mali šetriť. Bastardi!

 

E P I L Ó G

Spomenutá, ale nemenovaná francúzska sloganová spoločnosť čoskoro prevzala slogan: „Budúca generácia - utiahne to za nás." Dnes si v každom lepšom obchode môžete kúpiť tričko s týmto nápisom.

 

Lepiace papieriky v hodnote 100 000 EUR boli doručené k „sídlu" Ústav pre výskum trans-temporálnych javov. Počas prvých troch nocí ich znehodnotil dážď a vandali. A pritom vôbec nelepili. Na následky otravy ich toxickým farbivom zomrelo 246 potkanov a jeden leguán.

 

Ústav pre výskum trans-temporálnych javov nikdy nezaznamenal úspech. Resp. história nezaznamenala jeho úspech. Jeho zamestnanci v budúcnosti skutočne objavili spôsob cestovania do minulosti. Ale použili ho na to, aby oklamali pichačky (pichacie hodiny - pozn. redakcie) na vrátnici a už nikdy nechodili do roboty. Ako by to nestačilo, poslali správu do vlastnej minulosti a poradili sami sebe, ako pichačky oklamať. A tak vlastne zrušili aj svoje minulé úspechy.

 

26.04.2010 sa na parcele ÚPVTTJ objavila 20 metrov vysoká kopa odpadu a nikto nevie ako. Stojí tam dodnes.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?